Videa a fotografie

BARBORA PANORAMA WEB

Akce lomy 2013

lom Barbora

1.června se přesouváme za vydatného deště z lomu Rumchalpa na Barboru. Celou cestu nás všude provází vytrvalý déšť. Po příjezdu na základnu Českého svazu potapěčů se jdeme samozřejmě hned podívat k vodě. Vypadá to docela dobře tak uvidíme jak to bude vypadat pod vodou.

Po ubytování se rozhodujeme hned jít do vody a nakonec jsme udělali dobře protože po ponoru cca v 17-30 začíná foukat silný vítr a samozřejmě jak jinak prší a prší no hrůza .

Takže v 15-30 jdeme do vody a uvidíme jak to nakonec bude.  A konečně se zadařilo voda vypadá opravdu dobře. Do nějakých 15m je viditelnost cca 2m ale pod 15m je voda krásně čistá. S Láďou Račákem jdu až do 34m cestou procházíme všechny možné plošiny které jsou pro lepší orientaci mezi sebou propojené lamen což pro nás kteří tuto lokalitu neznáme je jedině dobře.

Jen tu vidím trošku chybu že nikde není pořádný plánek kde co je. Ten nalézáme až po pomoru v časopise Buddy a teprve teď je nám zcela jasné co kde bylo a co jsme ještě neviděli. Takže máme alespoň důvod se sem vrátit na nějaké další výpravě.

Pár záběrů z ponoru je ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist