Videa a fotografie

rumchalpa web

Sportovní klub KAJMAN Cheb

Akce lomy 2013 – lom Rumchalpa

Z Chebu odjíždíme ve čtvrtek 30.05.2013 na lom Rumchalpa přijíždíme zhruba v 15-30. Počasí je bohužel proti nám, vypadá to jako by se protrhlo nebe a hustě prší takřka celý den. Po ubytování se rozhodujeme zda ještě dnes do vody nebo jestli to necháme na zítra.

Po krátké debatě se rozhoduje 6 lidí že se půjdeme podívat do vody ještě dnes.

Těsně pod hladinou je vidět jeden Koi Kapr tak snad voda bude dobrá a potkáme i něco lepšího. Takže se oblékáme a do vody se dostáváme něco po 17 hodině. Hned po zanoření je bohužel jasné že voda nestojí za nic . Viditelnost do hloubky nějakých 6m se pohybuje okolo 1,5 maximálně 2m. Což je hrozné zjištění při pomyšlení jak dlouho cestu jsme obsolvovali.  Pod 8m je už voda dobrá s viditelností do 3m ale pod 11m už bohužel opět silný kal. Holt děště v posledním týdnu a všude přítomný pyl daly vodě pořádně zabrat.

Vidět bylo spousty Okounů a kdo měl štěstí viděl i nějakou tu Štiku ale žádný zázrak to nebyl. Sumci jsou někde schovaní pokud neskončily na něčí pánvičce.

Snad se nám je poštěstí vidět při pátečním nočním ponoru.

[singlepic id=543 w=640 h=480 float=center]

[nggallery id=11]

Noční ponor se mě osobně líbil daleko více. Klesal jsem podél stěny do hloubky 10m kde byla nádherně čistá voda a těch pár záběrů kde jsou Okouni při večeři se mi podařilo natočit.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist