Po odjezdu z Gulášky jsme měli namířeno na Point40 na Košarijské jezero. Bohužel jak jsme zaparkovali a přišli se zchladit k vodě bylo jasné že z potápění nic nebude. Voda byla bílá no hrůza vidět bylo tak tak na 1-2 metry . Dle místních až pod 20 metrů se to otevírá. Ta to tady ale nemáme vybavení . Dáváme tedy lehký oběd a studuju v mapách kam a jakým směrem vyrazit. Vždycky mě lákalo potápění na řekách a tak míříme k Dunaji. Kanálů okolo něj je spousta a tak to prostě zkusíme.

Dle mapy je to tak z Košarijského jezera cca 16 km tak proč to nezkusit. A jako po našem příjezdu na Slovensko se to vyplatilo. Přijíždíme na jeden kanál pod jez a po lehkém zchlazení se jde do vody. Voda je tu tedy špinavější než na minulém kanále. Pod jezem se prohání Bolen dravý a nějaký ten Okoun. Proud je tu o dost silnější a ani nás voda nepustí za vodní val kde bývají největší ryby.

Nicméně to co mě tady uchvátilo byli hadi. Jako v kanále ve kterém jsme se potápěli po příjezdu na Slovensko. Ale tady jich bylo o dost víc. Voda sice kalnější ale to nevadí. Dagi po chvilce kde jsme byli spolu pod jezem vylézá z vody, ale já zůstávám. Hadi nejsou zrovna její parketa. Byl jsem rád že semnou vydržela ponor v prvním kanále.

Každopádně já si to teprve teďka budu užívat. V mělké vodě kam se podívám je užovka. Naprostá nádhera. Na cca 50 metrech řeky zažívám to co ještě nikdy. Prostě nádherná podívaná. Sem se určitě ještě někdy vrátím. Na tohle budu vzpomínat celej život.

Tady je video z kanálu. Přeji hezkou podívanou , užijte si to stejně jako já.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist