Videa a fotografie

Zase po roce vyrážíme na zatopený kaolínový lom zvaný Velas. Lom se nachází kousek od Karlových Varů u obce Velký rybník.

Z Chebu vyrážíme po osmé hodině ráno. Je mlha že by se dala krájet. Až když vyjedeme nad Vary tak se teprve mlha začíná rozpadat.

Cesta k lomu je naštěstí volná. Kdysi tu bývala závora.Je tu sice zákaz vjezdu ale jedeme dál.Snad dnes nikdo nepřijede. Naposledy jsem tu dostal symbolickou pokutu 100 Kč. Policie sem jezdí jen na udání.Tak snad se to dnes nestane.

Parkujeme cca 300 metrů od vody. Dál se už se musí s výstrojí jít pěšky. Voda nevypadá špatně uvidíme jak to bude vypadat pod hladinou. Rybiček tu moc není ,ale za to je zde velké množství raků. Voda je už sice docela studená tak snad nebudou zalezlí v dírách.

Jdeme do vody ,vidět je okolo 3 metrů. Každý to bereme jiným směrem ať si to navzájem nekalíme. Raci jsou už bohužel zalezlí. Jen občas tu a tam je nějaký venku. Ale není to jako v létě. To by jich bylo venku stovky.

Nevadí užíváme si relativně čistou vodu a všichni vylézáme z vody po nějakých 45 minutách.Na raky se sem prostě musí když je teplejší voda.

Pár minut z dnešního ponoru je zde tak hezkou podívanou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web Chat
LOADING...
TOPlist