Videa a fotografie

Je tu nedělní ráno 26.7.2020 a vyrážím s kolegou Láďou Račákem na Jesenickou přehradu na lokalitu Ronak. Náš plán je ze zátoky naplavat po bývalí hotel a podívat se na bazén a okolní stromy. Je 7-15 ráno právě začíná pršet a my jdeme pod hladinu.

Cesta je dlouhá a tak plaveme v 5 metrech podél břehu nějakých 300 metrů cestou potkáváme malé rybky ale nic velkého.Po 15 minutách se zanořujeme na hloubku 8 metrů tam je i dokonce vidět nejlépe. Po chvilce hledání jsme tu, obrys bazénu je už krásně vidět.

Je to místo kde bývalo spousty okounů a candátů. Bohužel dneska tu není vůbec nic. Nikde ani rybička pusto a prázdno. Je to velice smutný pohled to na Jesenici dopadá. Než jsme sem šli byl jsem si téměř jistý že tu nějaké ryby potkáme. Jen v dubu kousek vedle nacházíme jednu osamocenou štiku.

Otáčíme a v hloubce cca 8 metrů plaveme zpět do zátoky. Vzduchu je stále dost a tak není kam spěchat. Proplouváme okolo základů bývalého statku, ale nic tady nemáme štěstí na život pod vodou. Po 80 minutách vylézáme z vody. Už neprší a to je jediné pozitivní. Dle mého srovnání co bylo před cca 10 lety život v naší krásné přehradě pomalu mizí .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web Chat
LOADING...
TOPlist