Videa a fotografielomy Amerika

Je tu začátek Srpna 2019 a parné léto pomalu končí a my vyrážíme na lomy Amerika. Poštěstilo se nám se zúčastnit akce kterou pořádala potápěčská škola Nemodiving https://www.nemodiving.cz/

Jedeme ve dvou dvojicích. Vladimír Kulštejn ,Dáa Pokorná, Zdeněk a Vendy Glazerovi a Karel Toman a Vendy Kacerovská.

Na Ameriku přijíždíme už v sobotu 3.8.2019 akce na Americe je až v neděli. Máme v plánu si udělat pěší výlet okolo lomů a prolézt i okolní zapomenuté lomy v lesích okolo. Bohužel sobotní odpoledne se nad Amerikou přehnala průtrž a všude okolo lomu se cesty proměnily v samé bahno. Jen Karel s Vendy si užily na vlastní kůži bahno a zase bahno a déšť.

Sobotní večer už byl bez deště jsme zaparkováni na druhém trošku odlehlejším parkovišti a tak rozděláváme náš malý přenosný grill a jde se na to. Máme sebou dobrou náladu jídlo a pití a tak není co řešit.

Nedělní ráno vstáváme dost brzy Karel nás budí po šesté. Uklízíme vše co tu po nás zbylo děláme snídani a přesouváme se na parkoviště před vjezd do lomu kde se už hromadí členové klubu NemoDiving . My překláváme všechno vybavení pro 6 lidí do jednoho auta,protože počat aut je omezený a okolo 9 hodiny jsme vpuštěni do lomu. Lomy Amerika jsou opravdu magické místo. Vstupujeme vstupním tunelem ve skále až do hlubin lomu.

Vstupujeme do magického místa kde se točilo mnoho jak Českých tak zahraničních filmů. Voda tu sice neskrývá v celku nic zajímavého ale dostat se sem aspoň jednou stojí za to. Voda v lomu je překrásně modrá ale bohužel déšť z předchozího dne dal kvalitě voda dost na frak. Ve větším jezeře není vidět ani na jeden metr. V Menším jezírku je to o poznání lepší tady je vidět okolo 3-4 metrů. My se rozhodli se podívat jen do čistší vody.

Více než potápění nás láká prolézt odtud přístupné štoly a podívat se i do lomu Mexiko. tak jsme také po krátké pauze po ponoru vyrazily.

lom Mexiko

Balíme světla a vyrážíme vodní štolou která spojuje lom Velká Amerika s lomem Mexiko. Voda začíná za polovinou štoly a naštěstí jí není moc. I tady hluboko ve skále je vidět jaké je sucho,vody je jen po kolena.

Prolézáme všechny přístupné štoly a pak vyrážíme zpět. Po dvanácté hodině mají téměř všichni odpotápěno a začínají se grilovat klobásky. Počasí se kazí začíná opět pršet a akce pomalu končí. Před druhou hodinou se otevírají vrata lomu a my vyrážíme zpět k nám na západ Čech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist