Videa a fotografie

 

Kajmani opět na Elbě

V termínu od 21.-28.9.2018 členové Klubu sportovního potápění KAJMAN Cheb, p.s. po 6 letech znovu navštívili italský ostrov Elba. Tentokrát byla naším cílem česká základna Go deep pana Jana Kučery, situovaná v malé vesničce Lacona na jihu ostrova.

Už příjezd na Elbu byl pro nás suchozemce velkým zážitkem, protože jsme z Piombina do Portoferraia pluli trajektem společnosti Moby pomalovaným motivy komiksového hrdiny Batmana, který měl na zádi sochu v životní velikosti.

Po vylodění jsme poměrně lehce dojeli do Lacony (ca. 8 km) stále do kopce a pak z kopce. A po velmi krátkém hledání jsme dorazili do cíle = Go deep.

Základna Go deep se nachází v apartmánovém domě se sadem oliv ca. 10 minut chůze od moře. Naše výprava (11 osob) byla ubytována ve čtyřech standardně vybavených apartmánech, u kterých samozřejmě nechyběla velká terasa zastíněná bohatě rozvětvenými rostlinami hroznového vína. Takže jsme měli přes den dostatek stínu pro odpočinek před slunečními paprsky.

V průběhu sedmi dní každý z nás absolvoval 11 ponorů, při kterých jsme navštívili krásné lokality včetně známé Madonky. Všechny lokality byly dostupné pouze z lodi a tak jsme na moře vyjížděli na dvou rychlých člunech pojmenovaných Ozák a Mazák, které řidili pánové Jan Kučera a Petr Večeřa. Díky faktu, že vody v okolí Lacony jsou vyhlášeny chráněnou rezervací a rybolov je zde povolen pouze několika jedincům, jsme během ponorů potkávali krásné, a na Středozemní moře i relativně velké ryby jako např. kanice, murény, barakudy, úhořovce, zubatce, ale také velká hejna mořanů, oblad, očnatců, sapínů a dalších.

Tři z našich členů, manželé Glazerovi a slečna Kacerovská, se pod dojmy prvních ponorů rozhodli, že si  zvýší potápěčskou kvalifikaci z OWD na AOWD, a tak další dny pod vedením Honzy Kučery probírali teorii, kterou následně uplatňovali při potápění.

Naší dovolenou jsme si chtěli skutečně užít a tak, když jsme se zrovna nepotápěli, jsme navštívili okolní města – Marina di Campo a Capoliveri. Také jsme šli na společnou večeři a zatančit si do místní restaurace Puccini, kde hrála živá hudba rockové skladby 70. let.

Je pravdou, že vše příjemné rychle uteče a také náš pobyt v Laconě rychle utekl.

 

 

Cestou zpátky domů jsme ještě navštívili starobylé město Pisa, abychom zkontrolovali, jak moc je ta jejich věž nakloněná. A fakt dost J

 

Naše výprava na Elbu dopadla dobře a všichni máme množství nových zážitků. Chtěli bychom poděkovat panu Janu Kučerovi a celému týmu Go deep za velmi příjemnou dovolenou.

Výpravy do Lacony se zúčastnili: Janička Podhirnová, Lenka Svobodová, Vendulka Kacerovská, Vendy Glazerová, Irča Bouška, Ladislav Račák, Martin Svoboda, Radim Havlovič, Jan Držmíšek, Zdeněk Glazer a Milan Bouška.

 

A co příští rok??  To už také víme  ==== Malta

                                                                                                                                                                       

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist