Videa a fotografie

 

Vladimír Kulštejn

Jsme už druhý den v Německu a cestou domu z lomů Löbejün zastavujeme ještě v Lipsu na jezeře  Kulkwitzer . Jako místo pro náš ponor volím bázi v kempu. Je zde sice placený vstup ale určitě se to vyplatí. Platba za dvě osoby je 17 Eur + 20 Eur kauce za čip pro otevření závory. Dojíždíme téměř přímo k vodě .Voda je překrásně čistá . 

Na fotografii je parádní vstup  do vody  hloubka pod ním je  cca 2 metry. Opravdu překrásné akvárium. Pod plošinou po které se chodí do vody jsou překrásní kapříci. Ale tam se podíváme až cestou zpátky. Naším cílem je plošina která je cca 200 metrů od břehu a je vysoká okolo 20 metrů. Tato výcviková plošina začíná ve třech metrech a pak klesá po patrech až do 22 metrů. Opravdu pořádné monstrum vůbec se nedokáži představit jak to tady stavěli. V hloubce 10 metrů nacházíme první plošinu tady tady je jen jeden kapřík. Voda se tu trošku kalí je to zase takový mlíko. V 10 metrech je termoklima Brrr teplota vody rapidně padá z 19 na 6 stupňů Brrrr vůbec se nám tam nechce. Každopádně jsme tu pokračujeme v teplé vodě na velkou plošinu. Trefujeme se přesně po pár minutách jsme tam. Vítá nás tu obrovský sumec. Jen škoda že nás nenechal připlout blíž. Padáme dolu patro po patru. Dno se nachází v hloubce 22 metrů . Tady se průhlednost vody podstatně lepší na  10 metrů. Jen ta zima to je hrůza. Podplaváváme do nitra plošiny a bereme to vzhůru. Pryč z té zimy do teplejších vod.

 

 

 

Pomalu  se vracíme ke břehu. Cestou potkáváme obrovské kapry. Kupodivu se vůbec nebojí a nechávají nás připlavat blíž. Vplouváme pod vstupní plošinu a užíváme si rybiček okolo nás.  Hejna kaprů a plotic se tu prohání a vůbec jim nevadíme.  Po hodince pod hladinou se vynořujeme naplněni zážitky.

Tady je krátké video z ponoru. Všem hezkou podívanou .

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist