Videa a fotografie

 

 

Vladimír Kulštejn

Je tu další víkend v plánu je navštívit Lomeček u Domažlic.  Tentokrát jedeme jen dvě dvojice. Václava s Zdeněk Glazerovi a moje maličkost s Dášou Pokornou. Na Lomeček dorážíme v sobotu odpoledne a je to masakr. Tolik potápěčů pod hladinou. No voda bublá jako perličková koupel. Dle toho co slyšíme aktuálně je vidět nula tak že nic. To nás ale neodrazuje , my jsme sem přijeli za nočním ponorem a to tu zajisté nebude ani noha. Než se setmí tak si užíváme teplé vodičky a možnosti příjemného občerstvení.

Akci mám naplánovanou tak že půjdeme do vody až za tmy a tak taky jdeme ve 21-30 jsme ve vodě. Nejsme tu přeci jenom samy do vody jdou i kluci z Domažlic. Každopádně ve vodě jsme první  Hned po pár metrech nás pod hladinou vítá překrásný úhoř který plave podél stěny jako by nás vedl dál do lomu. Voda se otevírá je vidět okolo 3 metrů . Na tu bídu jaká tu panovala odpoledne je to paráda. Připlouváme k lodi kde potkáváme velkého jesetera. Proplouváme lom křížem krážem až narážíme na místo kde jsou rybičky tak nějak hustěji vedle sebe.  Ve chvilce jsem torpédován velkým tolstolobikem . Myslel jsem že do mě Dáša šťouchá že mi chce něco ukázat ale  byla to ryba. Velcí tolstolobici se na nás jezdí dívat co tam asi děláme. Místy na nás vykoukne ze své skrýše sumec nebo úhoř. Člověk si připadá jako v nějaké nádrži s rybama a ne v lomu. Cestou zpět se zastavuji ještě jednou u lodě kterou proplouvám a nacházím úplně v přední části nacházím v tubusu láhev šampaňského. Tak jak je napsáno na tubusu beru jí s sebou. V noci kdy potápěč nevidí tak daleko jako ve dne a tak neví co na něj ze tmy vykoukne je parádní zážitek .

Po hodince pod vodou vylézáme s úžasem z vody.

Láhev šampusu kterou jsem našel se bohužel ve vodě moc neohřála. Nestačila ani vychladnout. Kluci z Domažlic jak nám po té řekli jí tak právě schovali. Každopádně dle instrukcí byla vypita na jejich zdravím. Na příště je třeba lépe schovat aby tam vydržela déle.  Plni zážitků usínáme okolo půlnoci v  autech . Ráno chceme ještě jednou do vody.

Je neděle ráno a my chceme jít do vody jako první. Musíme si pospíšit ráno okolo osmé hodiny se to tu už začíná potápkama plnit. Rychlá snídaně a šup do vody.  Zadařilo se a do vody jdeme jako první. Hned kousek od vstupu do vody je voda zakalená jako blázen. Klesám až do kalu a nacházím tam hejno kaprů co tam ryjí do dna. Asi mají zrovna kapří snídani. Zhruba v polovině lomu potkáváme obrovského jesetera nechává se pohladit chvilku krouží okolo nás a pak mizí v dáli. Okolo kabiny  potkáváme obrovské kapry vidět je okolo 4 metrů. Proplouváme celý lom křížem krážem a užíváme si ty obrovské ryby co plují okolo nás. Je to opravdu jiné než v noci teď je vidět všude daleko  okolo sebe a jsou vidět ryby i 4 metry daleko. Velcí tolstolobici se na nás jezdí koukat a my se úžasem díváme jak přes svou obrovskou tlamu filtrují vodu.  Pod hladinou jsme celých 80 minut voda se tu už pomalu plní a začíná tu tu být opět jako ve vířivce. Voda všude bublá a bublá. My jsme si naštěstí užily tu krásnou ještě nezkalenou vodu.    Lomeček je prostě parádní , kdo si chce užít obrovské ryby musí sem. Po obědě balíme a míříme zpět k nám na západ .

 

 

 

 

1 komentář u Lomeček 11-12.08.2018

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist