Videa a fotografie

Členové klubu sportovního potápění Kajman Cheb se sešli na lomu ROTAVA.

 

O víkendu 4-5.srpna 2018 se Kajmani vydávají na  lom Rotava.Scházíme se docela v hojném počtu a užíváme si slunečného počasí. S sebou si vezeme dobrou náladu a kousek jídla a pití.

Voda je prohřátá do 5 metrů pak nastává termoklima a teplota voda klesá na teplotu 5,5 stupně což je zde celoroční normální teplota od 6 metrů a hlouběji.

Pod hladinu jdeme ve složení Láďa Račák Martin Svoboda a Vladimír Kulštejn.

 

Naše amazonky si užívají plavbu na člunu.

 

 

My oblékáme suché obleky a jde se honem do vody. Chystá se bouřka tak se jdeme schovat pod hladinu lomu ať nezmokneme.

 

   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Voda je zpočátku zakalená od koupajících lidí. Od plata se voda projasňuje a v hloubce 15 metrů je už vidět krásně daleko. Naše těla po chvilce cítí příjemný chlad . U děla se rozdělujeme a každý jde probrouzdat jiný kousek lomu. Já to beru podél stěny kde nacházím první štolu v hloubce cca 14 metrů. Nahlížím dovnitř a pak zase couvám zpět . Koukám ze svahu kamsi do černo černé tmy. A vrhám se do tmy. Hloubka klesá svah je strmněší a strmější . Ve 25 metrech mi připadá že moje silné světlo nějak slábne. Ale byl to jen klam . Klesám až na 33,3 metru a hlouběji to už nejde. Dole je krásně vidět kam dosvitne světlo baterky. Chvilku brouzdám po dně a pak to otáčím ke  stěně a stoupám zpět na hloubku 15 metrů. Po chvilce nacházím druhou štolu vchod do ní je zasypán. Jde tam nahlédnout jen malým otvorem. Čas se naplňuje otáčím a vracím se zpět . Na břehu jsem jako první a oba kluci jsou mi v patách.
Po chvilce se ukazují i oni. Nad hladinou už neprší je čas rozdělat oheň a opéct kus masa k večeři a doplnit tekutiny. Na lomu zůstáváme až do nedělního dopoledne. 
Večer si užíváme klidu a pohody u ohně.
 
  

 

 

Okolo půlnoci se i voda u břehu projasňuje a je vidět plno raků. Pomalu vylézají až na břeh.

 

V neděli ráno nás i přes noční déšť  vítá opět slunečné počasí. Dopoledne pomalu balíme a vyrážíme směr Cheb.

Všem děkujeme za účast.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist