Videa a fotografie

V termínu 4-8.května 2018 pořádal náš klub Sportovního potápění Kajman Cheb soustředění ve výcvikovém středisku Českého svazu potápěčů na Barboře. V plánu byli ponory na Barboře , ale i na jiných lomech severních Čech. Počasí nám přálo a slunce hřálo a tak v sobotu jsme vyrazily na jezero Milada . Jezero se nachází kousek od Ústí nad Labem , maximální hloubka jezera je 25 metrů. Parkujeme na parkovišti Trmice GPS: 50.6473300N, 13.9735122E

 

 

 


K jezeru není zrovna dobrý přístup ale z parkoviště Trmice je to k jezeru nejblíže. Pokud je štěstí dá se zajet až k vodě vyložit, ale pak honem pryč zpět na parkoviště. Za necelých 5 hodin co jsme tam byli bylo tam nejméně pět policejních hlídek. Jezero je intenzivně hlídané. Nicméně je všude čisto a i na toaleta se u vody najde. Potom co se scházíme jdeme po skupinkách do vody. Voda vypadá aspoň ze břehu parádně. Nicméně po zanoření se žádná hitparáda nekonala. Viditelnost okolo 2 metrů a rybiček taky nic moc. Nicméně někteří z nás zůstávají na Miladě do odpoledne a užívají si sluníčka a polední grilovačku. Ostatní míří zpět na Barboru, kde se chystají na další odpolední ponor.


Během dalších dní jsou v plánu ponory a okolních lomech a jezerech. Jako například Márinka , Braňanská pískovna, důl Klement (Smeťák) a další .  Bohužel kvalita vody letos v květnu nestojí vůbec za nic. Téměř všude je vidět maximálně 1-2 metry ale spíše méně.

V neděli jsou domluveni potápěči co mají suchý oblek že se podívají na Barboře do hloubky pod dvacet metrů kde by měla být čistší voda ale za to studenější. Voda v této hloubce a níže je celoročně na 4 stupních. Vyrážíme v 11 hodin ve složení Vladimír Kulštejn ,Ladislav Račák , Martin Svoboda.

U vody potkáváme jednu potápku z Prahy co hledá buddyho tak ho bereme s sebou. Ta potápka je Honza Snížek tak jde s námi .Plán je podívat se  přes plata až k policajtce a ke stanu a podle toho jak bude vidět uvidíme dál. Martin se nám ztrácí hned u kesonu a zůstává v teplé ale kalné vodě. My Vláďa a Láďa a Honza který se nás stále drží klesáme níž a níž od dvaceti metrů jsou už vidět krásné čtyři metry. Na policajtce polehává malý sumeček a nakonec jí vplouvá do hlavy . Klesáme ke stanu kde už se voda zase trošku kazí. Pokračujeme na plošinu ve 43 metrech kde to otáčíme a pomalu stoupáme. Cestou děláme bezpečnostní zastávku a pak jdeme v mělké vodě přes Citroen až po kadibudku. Pak přes stromky kde už jdeme každý po svém. Potkávám překrásného tak  velkého 30cm Okouna a dvě parádní štiky .To bylo moc hezké završení pěkného ponoru. Na hladině se setkáváme všichni . Slunce pálí a tak honem ven ze sucháče. 


Našel akce končí až v úterý ale někteří z nás co musí v pondělí do práce odjíždějí v neděli. Zbytek si užívá zázemí výcvikového centra až do úterý.
Zde je krátký sestřih z ponoru na Barboře tak hezkou podívanou.
 

 


1 komentář u Kajmanské soustředění

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist