Videa a fotografie

Je sobota 13.května 2017 a s kolegy z klubu Kajman vyrážíme za potápěním. Náš původní cíl byl lom Dasnice. Bohužel po příjezdu na lom zjišťujeme že voda momentálně na potápění není.

Lom Dasnice je nádherné modré jezírko. Bohužel sem stéká voda z protějších jílových svahů a tak voda je tu po deštích jako mlíko. Nic se nedá dělat Medard je kousek jedeme tam.

Je to deset minut a jsme z Dasnic na Medardu. Tady to je paráda je to takové malé Sokolovské moře.

Tohle se nedá srovnat z žádnou jinou lokalitou v našich koncích. Voda relativně čistá ale hlavně pod hladinou zůstalo mnoho březových lesíků které budou časem plné dravých ryb. 

 

Dneska jsme na tomto místě poprvé a chceme se podívat kousek níže. Jsme tu ve složení Láďa Račák ,Martin Svoboda ,Mirek Lajda a moje maličkost. Sjíždíme na cestu co vede kolem celého jezera auta dáváme vedle cesty aby se tu dalo projet. Pomalu se oblékáme a jde se do toho. Mirek jde v mokrém obleku tak uvidíme co vydrží. Jde se do vody po chvilce zjišťuji že něco není v pořádku jak jsem zmáčknul infiltrátor tak stále dopouští. Odpojuji hadici  , že by to sakra zamrzlo ? To se mi snad stalo před mnoha lety jen jednou. Pokračuji dál bez připojeného křídla . Po chvilce zkouším hadici připojit zpět ale beze změny stále nic. Opět odpojuji hadici a ponor pokračuje. Bez toho se přeci dá obejít. Potřebný vztlak mi zajistil sucháč. Jako nouzovka se to dá docela dobře.  V 7,5 metrech se to láme a začíná svah prudce dolů. Pokračujeme po svahu níž a níž světlo začíná mizet někde kolem 20 metrů pak už je tma a trošku chladněji. Lituji Mirka v tom mokrém obleku to zrovna asi není nic moc. Všude kolem jsou stromy a křoví , bohužel rybičky jsou někde schované. Nikde ani šupina ,ale ve stromech jsou závoje jiker tak že ryby tu jsou. Láďa signalizuje na 25 metrech že to točíme. Jsme docela daleko od břehu a cesta zpátky bude dlouhá. Svah se zvedá a v 17 metrech je už krásné světlo.  V sedmi metrech se odpojuji od kluků s jdu prozkoumat stromečky cestou ke břehu. Bohužel stále nikde ani rybička. Voda je stále moc studená. Při hladině 11 stupňů dole stále 4 stupně  Brrr. Po 45 minutách končím ponor a potkávám kluky u břehu. Všichni jsme na břehu Mirek trošku promrzlí ale v pohodě.  Příště to zkusíme zase na jiném místě .

No a zde je krátké video z ponoru tak pěknou podívanou.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist