Videa a fotografie

Tak je tu druhý den našeho výletu. Balíme karavan a přejíždíme o kousek dál. Je sice ráno ale parkoviště na lokalitách se rychle plní.  Zastavujeme na lokalitě Ofen  zatím jsou tu jen místní ,ale ti už jsou z vody venku.  Jakmile Rakušáci zmizeli rázem je plné parkoviště českých potápěčů. Zase jsme to stihli jen tak tak. Dáváme se do řeči a dostáváme tip který není na plánku. Naše rozhodnutí je jasné jdeme do toho. Kousek od tud ve 42 metrech by měla být ve skále malá jeskyňka s křížem a soškou madony,tak snad to trefíme . Má se plavat vpravo cca 10 minut a pak žlabem který je plný listí a bordelu až na 42m a pak zase vpravo kde máme narazit na skalní masiv, tak snad se zadaří.   Oblékáme se a jdeme cca 200m ke vstupu do vody . Zamořujeme se a jedeme v malé hloubce až ke žlabu. cestou potkáváme jednoho úhoře. Po osmi minutách narážíme na žlab a klesáme. Voda je docela čistá vidět je minimálně 10 metrů. Láďa Račák jde první a my dva za ním.  Láďa to už v 35metrech točí vpravo , já jdu až na 42m a točím také vpravo .Po chvilce Láďa už signalizuje že to našel.  Zdržujeme se zde pouze chvilku a bereme to po zvolna na hloubku 20 metrů ať nenasbíráme zbytečné deko. Cestou zpátky narážíme na jedem pomníček , bohužel i na tomto místě někdo zůstal.  

 

 

Vylézáme z vody potápky se tu střídají jak na běžícím páse. Házíme cajky do auta a přejíždíme na lokalitu Weissenbach  je to poměrně mělká lokalita se spoustou kmenů pod vodou. Děláme oběd a pak jdeme hned do vody. Využíváme zbytkový vzduch co nám zbyl z minulého ponoru . Tady v té mělké vodě nám to bude stačit. Kupodivu tu nejsou žádné rybičky , voda je ještě docela studená Brrrr 4 stupně tak většina rybiček ještě někde chrápe.  Během ponoru mi praská suchá rukavice tak to na ruku docela studí. Navíc celou cestu podél břehu si říkám že mi někdo snad sedí na flašce nešlo vůbec plavat , jako bych byl přivázaný k jednomu místu. Vůbec bych nečekal že tu bude takový proud ale byl. Láďa i Martin mi potvrzují to samé člověk kope jako blbec a stojí pomalu na místě.  Počasí se nám pomalu kazí  plníme lahve horským vzduchem a k večeru vyrážíme na řeku Traun.      


Už když vyrážíme z Attersee tak leje jako z konve . No hrůza pořád doufáme že se něco zlomí a přestane pršet. Na parkovišti u řeky Traun jsme za cca půl hodiky. Fouká silný vítr a leje a leje. Po hodince je po dešti a my se jdeme podívat k vodě. Vypadá to moc dobře a už se na to těšíme vody moc neteče a to je paráda. Tak si říkáme uvidíme ráno.  Celou noc leje a leje  ráno je po dešti a my se oblékáme a jdeme k vodě. Když scházíme na chodník co vede dolu k vodě už je mi jasné že něco není v pořádku. Ještě jdu asi 100 metrů a usuzuji že se vracíme. Soutěska pod přehradou se proměnila v malé niagarské vodopády. Tak že zpátky k autu sházet ze sebe cajky a jdeme k vodě udělat aspoň pár obrázků. Do toho proudu skočit tak nás najdou hodně daleko. Nic naplat přírodě se poručit nedá. Tak snad někdy jindy .
;

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist