Videa a fotografie

Blíží se konec roku a vyrážím s kamarády na Murner see. Jezero v Německu 100km od Chebu. Vyrážím s Martinem Svobodou a Láďou Račákem. V 8-30 vyjíždíme z Chebu a okolo půl desáté jsme na místě. Tentokráte jako první zatím tu není ani noha. Vylézá sluníčko bude tu překrásnej den. Voda vypadá luxusně .  Jdeme se připravit a půjdeme na to ,ale nic nemůže jít jednoduše. A už to sičí ssssss praskl mi okroužek na hadici. Takže mám nebo nemám nový. No naštěstí ano. Zdržení pár minut a jde se na to.

Zanořujeme se všichni dohromady. Samozřejmě po zanoření Martin nabírá rychlost a během pár minut  je pryč. Naposledy je vidět na konci lajny ve 32m. Je úžasná voda vidět tak 15m no nádhera. Voda má krásné 4 stupně  a je jako křišťál. S Láďou klesáme  pokračujeme až na 43m tam nabíráme lehké deko. Stáčíme se vpravo stoupáme podél stěny až na hloubku 20m. Odtud je překrásně vidět slunce co svítí nad hladinou , tak nádherně je čistá voda. Po celou dobu ponoru není třeba světlo.  Plaveme podél stěny kde míjíme stroje různé další artefakty. Na útesu je krásně zaparkovaný bavorák vypadá jak originál. Pod stěnou má dokonce pokrytí Německý T-Mobile takže kdo se chce během ponoru podívat na internet nebo si zavolat může to zkusit.

Zhruba ve 30 minutě to otáčíme a jedeme zpět v 10m kde se ode dna odráží sluneční paprsky. Před koncem proplavávám ještě trávy podél břehu ,ve slunečních paprscích překrásně vynikají jejich barvy.  Jdu z vody a s úžasem zjišťuji že po celou dobu máme otevřené zadní dveře auta. Někdo je prostě zapoměl zavřít. Naštěstí i při docela velkém pohybu lidí se nic neztratilo. Shazuji ze sebe  flašku a jdu zpět k vodě udělat pár fotografií. V tom se u mě vynořuje Láďa a pár minut po něm i Martin.   Všichni konstatujeme že ta cesta sem se vždy vyplatí. Takhle čistá voda se jen tak v Čechách nenajde. Život tu sice ve vodě moc není ale ta čistota je paráda.

Z ponoru jsem udělal krátký sestřih   takže všem přeji hezkou podívanou.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist