Videa a fotografie

Je pracovní den,ale já mám volno. Vyrážím na solo ponor na Jesenici na lokalitu RONAK. Letos jsem tu ještě nebyl a jsem zvědav jestli aspoň tady kde bývalo nespočetně okounů něco bude. Odnáším si část věcí na poslední schody pod hotelem a vracím se zpět k autu se obléct do sucháče. Je to trošku nepohodlné ale cesta od auta je sem dlouhá asi 500m a v plné výstroji a ještě kamera to bych asi najednou nedal.

V půl desáté ráno lezu do vody. Vidět je stále stejně okolo 2m jako před týdnem. Žádný zázrak to není ale aspoň něco.Beru to směr potopený bazén. Kousek před bazénem před sebou vidím stín né moc velké rybičky. Byl to nejspíš candát tak okolo 60cm ale je pryč. Dorážím na místo ,prkna stále ještě drží na svém místě .Potápím se ke dnu bazénku kde ještě před pár lety sedávalo moře okounů a občas nějaký ten candát. Dnes je tu prázdno , jen pár okouních miminek.

Otáčím do do dubů co stojí hned vedle. Všude spousta vlasců a utrhaných nástrah od rybářů. Jen ty ryby nikde , sjíždím až je dnu kde je teď hloubka okolo 8m a jsou tady. Ale zase jen okouní miminka okolo 10cm je jich tu celé hejno a jak utíkají kalí dno.Ti velcí okouni co tu bývali se někam ztratily . Otáčím to zpět přes bazén  a mířím do zátoky. Je to tam asi 500m tak mám co dělat.  Jedu stále v hloubce okolo 8m proplétám se mezi pařezy. Gumových nástrah od rybářů je tu nespočetně  ale nic víc.

Dorážím do zátoky kde je vrak starého motorového člunu kde se schovává místní sumec. Bohužel i tohle místo je už prázdné. Takže buď už skončit u někoho na talíři nebo se na zimu schoval do hlubin.  Po necelé hodince vylézám z vody s konstatováním že ještě pár let a z Jesenice bude jen mrtvá voda. Kde nebude ani rybička.

Krátký sestřih z ponoru je tady  tak hezkou podívanou.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist