Videa a fotografie

Tak po mé první návštěvě která byla před jedním dnem my to nedalo a vracím se na místo činu. Jedu s Láďou Račákem na místě nás má očekávat freediver Petr Skopal se kterým jsem domluvený že nám tu udělá průvodce. Přeci jenom toho tu má na potápěno dost a dost. Tentokrát si beru 10 litrovou lávev abych měl dostatek času si hrát s rybičkama. Cajky vezu na most a auto vracím na silnici. Dál už budeme muset po svých. K napouštěcímu kanálu je to cca 200m a to je pohoda.   Už při příchodu ke kanálu vidím že voda bude dneska horší než včera je to jako mlíko kal se stále pohybuje jezerem sem a tam.

No nic jdeme do vody. Kanál je tak tak na tři potápěče.jedem u prostřed a dva po krajích a je to tak tak. Hloubka se tu pohybuje okolo 2m a dole sedí mlhovina z nažloutlého kalu.   Rybiček je tu moc a moc no paráda. nejprve se štiky snažíme počítat ale to nejde je jich opravdu moc. Okolo nás se prohánějí hejna plotic a cejnů. Jen bubliny co vydechujeme je ruší a lítají kolem nás jak pominuté.

Dostáváme se kanálem na volnou vodu  od 7m se to kalí téměř na nulu ale na devíti metrech se to opět otevírá a není zde potřeba ani baterka krásné světlo. Ale Brrrr zima na 7m začíná termoklima a voda se značně ochladila. Petr nás vede do zatopeného lesa a je to paráda stromy tu stojí a v nich občas nějaká ta štička je to nádherná podívaná. Až nám za pár let vyrostou budou ještě krásnější.  Po 80 minutách vylézáme z vody a už plánujeme další návštěvu. tentokráte se podíváme někam dál a bude třeba dvoukolový povoz ať se dostaneme do daleko většího lesa. Kde to jak tuším bude ještě věští paráda.

Zde je krátké video z ponoru a pár fotografií.    Přeji všem hezkou podívanou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist