Videa a fotografie

Je poslední srpnový den a já vyrážím směr jezero Medard. Nebe je bez mráčku  tak proč se dnes nepodívat někam pod hladinu.

Jezero Medard je bývalý povrchový uhelný důl mezi Sokolovem a Habartovem. Oficiálně ještě přístupný není. Celé jezero lemuje síť cyklostezek. Hloubka v nejhlubším místě by se měla pohybovat okolo 60m.   Mám typ se podívat blíže na jedno místo které nebudu uvádět.

Výstroj je nutné donést docela daleko cesta k jezeru je uzavřená. Tak mě čeká minimálně  300m s docela těžkým nákladem,ale ta námaha se vyplatí.

Dnes jdu jen na zkoušku a malou výstrojí. Na žaketu namontované dvojče 2x2L což mi na potápění v malé hloubce bude stačit . Lezu do vody a jsem v šoku kolik potkávám rybiček. Připadám si jako v přírodním akváriu. Okolo mě moře moře rybiček okouni, plotice a štiky a zase štiky. Potkávám jednoho lína velkého tak 50cm jen škoda že jsem ho nestačil natočit .  A tak si hraju se štičkama různých velikostí.  Hraji si s nima pomalu hodinu a vzduch pomalu dochází dvojče nemá tlakoměr a tak  tahám z malejch lahviček posledních pár nádechů a je konec.  Něco jsem natočil  a zde je krátké video z dnešní ochutnávky jezera Medard je tady.  Přeji krásnou podívanou.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist