Videa a fotografie

Je 7.Prosince a vyrážím s kolegy na Jesenici. Už jsem nebyl ve vodě pomalu měsíc tak se docela těším. Sice tuším že voda nebude nic moc ostatně jako každou zimu ale aspoň na chvilku se smmočit stojí za to. Vyrážím s Láďou Račákem a Mírkem Lajdou a na místě se k nám přidává ještě Petr Hurdych. Sraz máme na Ronaku .Po příjezdu si jdeme odnést části výstroje protože na poslední schody je to docela daleko tak proč se zas tak dřít . Voda ze břehu vypadá ze břehu docela dobře tak uvidíme jak to bude vypadat ve vodě.

Vo vody se dostáváme okolo půl jedenácté. Kameru mám sebou  ale hned po zanoření jí odkládám protože to nemá cenu. Viditelnost je  tak 1,5 maximálně 2m někde dokonce jen 1m no je to hnus.  Do  vody teče kanalizace z rekreačních objektů okolo přehrady a kvalita vody se rok od roku horší a horší. Na to že Jesenice ještě před pár lety bývala pomalu nejčistší voda v republice tak tomu už dávno tak není.

Za celý ponor  jsme neviděli téměř ani šupinu když tedy neberu malé okounky a ježdíky. Žádná větší ryba bohužel vidět nebyla a to nad hladinou jako by byli rybářské závody ,rybiček je tu rok od roku taky míň a míň. Z vody jsme venku před půl dvanáctou  všichni tak docela zklamaní takže letos už necháme Jesenici  a snad příští rok na jaře to bude lepší.

Zde je pár fotografií co pořídil na břehu Karel Toman který se na nás přijel podívat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist