Videa a fotografie
Vladimír Kulštejn

Je 2.září 2014  dělám každý den do pozdního odpoledne a tak jsem si řekl co se nepodívat zase po delší pauze na Jesenici. Vyrážím solo dnešní den je takové pošmourné počasí no nic moc.Každou chvilku to vypadá že bude pršet. Ale to mě přece nemůže rozhodit.Takže chystám kameru světlo ještě v klubovně plním flašku a fičím na Jesenici směr bouračky. Tak se říká u nás místu kde je pod vodní hladinou zbouraná vesnice Jesenice.

Přijíždím k vodě a mraky leží proklatě nízko,ale pozitivní je že pod vodou neprší takže mi to může bejt jedno. Házím na sebe  cajky a razím k vodě . Ještě se pěkně projdu k vodě je to od zákazu ještě nějakejch 200m.

Vítr fouká od hráze a na hladině jen jedna loďka s rybáři. Kdo by tu taky byl v tomhle počasí. Lezu do vody a beru směr na chaty na druhé straně.To by měl být ten správnej směr.

Přidávám mapu zatopené vesnice.

mapa Jesenice

Voda je tmavá bez světla už by to nešlo. Viditelnost se pohybuje od 1m do 3m na hromadách cihel po barákách je krásně vidět mimo ně je to bída s nouzí.Pod 7m je vidět už jen 0,5m takže bída.  Směr jsem nabral dobrej po 10 minutách nalézám staré rujny a na nich hejna okounů. Jen pro jistotu se vynořuji a zjišťu ji že jsem asi 300m od přehu. No to je dálka ještě to kopat zpátky no hrůza.

Podél zdí se to hemží okouny jen candáti se dneska někam schovaly, cestou potkávám jen jednoho  a vůbec se mu nelíbilo že ho otravuju. Podél zdí to beru do starého sklepení kde bývají zalezlí sumci. Dnes je tam jen jeden o délce cca 120cm je to nádhernej kus. Když už se vracím nacházím starou pneumatiku a v ní taky krásného sumce.Po 45 minutách mi zbylo ve flašce 40 barů. Takže lezu z vody něco jsem natočil tak snad z toho něco bude.

Po sestříhání je tu pár obrázků z dnešního ponoru. Všem hezkou podívanou.

SANY5609 (1) SANY5611 (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist