Videa a fotografie
Vladimír Kulštejn

Byl srpen 2014 a vyrazil jsem s rodinou na dovolenou na Chorvatskou Bašku. Potapěčské vybavení si sebou neberu jelikož jedeme autobusem. Takže beru jen kameru ploutve a masku se šnorchlem. Takže to bude jen na hubu . Na Bašce je sice potapěčská báze kde by se dalo vše ostatní půjčit ale vystačím si s tím co mám. Jako kameru budu používat telefon Samsung Galaxy S3 ve vodotěsném pouzdře. Telefon natáčí v plném fullHD  tak na co brát klasickou kameru.

Jak brzy zjišťuji že na plážích Bašky není nic k vidění život tu takřka není, takže si procházím okolí a tipuji místo kde by mohl být k vidění aspoň nějaký ten podmořský život a kde si vystačím jen s minimální výbavou.

Jako první se mi nabízí skalní stěna po pravé straně pláže. Jenže přístup je zde dost špatný a ze začátku jsou moc velké vlny a nedostal bych se tam tak volím malounkou pláž hned za přístavem. I přes velké vlny je tu přístup do vody parádní a s rybyčkama je to už mnohem lepší. I přes velké vlny  proplavávám mnohokrát kolem skal hloubka se tu pohybuje od 2 do 10m i přes silné vlnobití  voda jako křišťál  to se s plážemi nedá srovnat.

Další den volím pro mě nejvzdálenější místo z kempu mi to tam trvá pěšky 45 minut. Tohle místo je nejlepší co jsem tu za tu krátkou dobu co jsem tu byl našel. Všude hejna ryb krásné skalní stěny no nádhera. Sem se vyplatí tu cestu z kempu jít kdykoliv.

Tady je mapka kde jsem se všude šnorchloval . U vyznačených mít je i krátký popis kam jsem napsal jestli to tam stojí za to.


Zobrazit místo Baška Chorvatsko na větší mapě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist