Videa a fotografie
Vladimír Kulštejn

Dlouho jsem přemýšlel o nákupu nějaké nové kamery třeba GoPro Hero 3. Jenže jsem si pořád říkal že lepší řada této kamery je řádově okolo 10000,-Kč a pořád to není to pravé – nemá display kde vidím co točím. A tak jsem udělal kompromis a myslím že vůbec ne špatný. Jelikož vlastním mobilní telefon který si myslím  že točí více než dobře tak proč netočit sním.Samsung Galaxy S3 točí v plném FullHD  a mám sním jen ty nejlepší zkušenosti – dobré barvy ,velký display což je to co potřebuji.

Na internetu jsem našel několik podvodních pouzder pro tento typ telefonu. Výrobce jako Patima dělá pouzdro v ceně 300 USD což je moc moc.Takže jsem nakonec našel podvodní pouzdro RolleiMarin UW-iS3&S4 pro Samsung S3 a S4¨za nádhernou cenu 2500,-Kč a dokonce se prodává i v Čechách na www.podvodnipouzdra.cz
Pouzdro vypadá takhle viz obrázky.
pouzdropouzdro3

pouzdro2

 

Tento typ pasuje i pro spoustu jiných modelů telefonů stejné velikosti. Vnitřní rozměr pouzdra se upravuje vymezovacíma gumičkama. Pouzdro je vodotěsné do 40 metrů což většině potapěčům bude postačovat. Před vložením pouzdra do telefonu je dobré nainstalovat program SeaShell který je dostupný na GooglePlay .Zkoušel jsem i jiné programy a jde to snimy také.

Pak už stačí  vypnout GSM síť a vypnout zámek displeje a nastavit jeho vypínání až po 10 minutách. Pokud telefon nepoužíváte déle jak 10 minut display se vypne ale telefon probudíte zmáčknutím jakéhokoliv tlačítka. Myslím že tohle pouzdro je to jednoduché odolné a plně funkční řešení.

První pořádné zkušební  natáčení jsem vyzkoušel na Lomečku v pátek 11.4.2014 toto celé video je natáčené telefonem Samsung Galaxy S3 .Normálně používám kameru Sanyo DH2000 ale po této zkušenosti musím říct že je to plnohodnotná náhrada nebo ba i lepší protože má větší display.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist