Videa a fotografie

V neděli 3. března 2013 se potápěči Sportovního Klubu Kajman Cheb vydali na lom Polná k Hazlovu, kde zakončili letošní zimní sezónu zřejmě posledním ponorem pod zamrzlou hladinou. Vzhledem k oteplování a deštům v minulých týdnech byl led už docela slabý a křehký. I přes to dosahoval stále sílu okolo10 cm. Což už není na žádné bruslení vhodné, ale pro potřeby potápěčů to bohatě stačilo.

Po příjezdu na lom byl již na místě Honza Letalík z Aše, který měl rozdělaný oheň a právě začal pracovat na díře v ledu. Po krátkém přivítání se do toho společnými silami pustili všichni. Sekery se ujal sekáč Karel Toman a šlo mu to náležitě od ruky. Během 15 minut byl otvor pro vlez o velikosti 1,5 x 2 metry hotov. Ještě bylo nutné udělat jeden otvor ve směru ponoru pro lepší orientaci.

Počasí bohužel nepřálo. Den před akcí bylo nádherně slunečno, ale v neděli se slunce ani neukázalo. Teplota se pohybovala okolo nuly, teplota vody byla krásné 4 stupně nad nulou. Počasí se bohužel podepsalo na slabé účasti členů klubu. Nikomu se v zamračeném počasí nechtělo ven.

Akce se zúčastnili Jan Letalík z Aše, Karel Toman s rodinou, dále Láďa Račák, Vladimír Kulštejn a fotograf Jan Šimeček.

Po krátké debatě před ponorem jdou do vody Honza Letalík s Láďou Račákem. Oba pro svou bezpečnost přivázáni na vodícím laně, o které se staral Karel Toman. Po asi 20 minutovém ponoru, kdy oba obepluli celý lom, se vynořují v malém okně v ledu. Po několika informacích pro nás oba pokračují těsně pod ledem k výlezu z vody. Viditelnost se pohybovala okolo 4 metrů, což je na tuto lokalitu velice pěkné. Potopený kočár stojí pořád na kolech i po dlouhých letech pod hladinou je kupodivu stále pohromadě.

Zde je krátké video na kterém je vidět i  torzo kočáru. O natáčení pod hladinou se tentokráte postaral Láďa Račák kterému jsem svěřil kameru.

Po ponoru jsme opékali buřtíky na ohni a okolo 13 hodiny jsme akci zakončily. Zde je pár fotografiíí z Akce

[nggallery id=10]

 

 

Zde je krátké video z celé akce

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist