Videa a fotografie

V pátek 17.08.2012 jsme vyrazily na Expedici k Rakouskému jezerru Attersee.  Vyrážíme v tomto složení Já – Vladimír Kulštejn , Ladislav Račák , Karel Toman (mistr Ryč)  a Milan Bouška (mistr Kalič) . Vyrážímev pátek ráno 17.08. a na místo dorážíme okolo poledne. Cesta byla OK autíčko bylo velké takže jsme se tam vešli se vší bagáží a zásobou piv na občerstvení.

 
 
 

Karel a jeho miláček Argus

Naše parta

Naše parta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okolo 14 hodiny po více jak hodinovém ježdění okolo jezera nacházíme konečně nocleh v penzionu cca 5km od jezera Attersee.

Po ubytovvání vyrážíme k vodě na první lokalitu na 3,2km  poté dáváme pauzičku a vyrážíme na základnu Nautilus naplnit lahve a udělat ještě jeden podvečerní  ponor.

Abych řekl můj osobní názor , voda krásně modrá a na naše poměry více než čistá,ale téměř bez života. Na lokalitách kde jsme byli jsme viděly jen pramálo rybiček. Attersee můůžeme závidět kvalitu zdejší vody ale zarybnění našich přehrad nám mohou závidět.

Ohledně atrakcí na lokalylitách které jsme mohly vyzkoušet bych řekl jen to že  z každého klacku co kde čumí ze země se dělá bůhví jakej zázrak. Ale ve skutečnosti tomu tak není. Informační tabule které jsou u každé lokality jsou bych řekl dosti zavádějící. Většinou je všechno trošku jinak než na plánku. Když srovnám České přehrady které jsem měl tu čest navštívit tak říkám jsme na tom daleko lépe. Jen o té čistotě té vody si můžeme nechat jen zdát.

V neděli před odjezdem vyrazíme na řeku Traun .Jelikož jsme tam nikdy nebyli vyrážíme podle GPS ze strámek stran potapěčských. Buhužel souřadnice jsou až pod výpust přehrady. Odkud se do vody nedá dostat,takže vyrážíme na obhlídku okolí až zjistíme kudy tady vůbec do vody. Asi po 30 minutách dorážíme na to správné místo. Potkáváme zde kolegy z Čech kteří nám vysvětlují kde zaparkovat a jak se dostat z vody a taky nazpět. Takže jdeme přeparkovat a nachystat se k vodě. Napoprvé mám bohužel štěstí nepřeje vyrážíme s výstrojí ale zabočujeme na špatnou cestu což zjištujeme cca po 1,5km v tom horku s 12 litrovou lahví na zádech zase až k autu no hrůza.

Po takové ůmorné cestě bereme jen oblek a masku s ploutvema a jdeme jen na šnorchl. Do vody se skáče z cca 5metrové skály přímo do křišťálové vodičky s viditelností okolo 20m . No nádhera sice nepřipraveni na danou situaci ,ale i tak jsme si tu hodinku ve vodě překrásně užily.

Pro příště už víme jak se na ponor v řece připravit. Chtěl bych poděkovat kolegům z Jindřichova Hradce kteří nám poskytli potřebné info.

Myslím že se na řeku Traun ještě podíváme jelikož to stojí za to daleko více než samotní jezero Attersee.
Zde je mapka s polohou parkoviště

Zobrazit místo řeka Traun na větší mapě

 

Zde jsou video sestřihy z jednotlivých dní našeho pobytu na Jezeře Attersee

 

 

 

[nggallery id=4]

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist